Verslag met foto’s bezoek Space Expo in Noordwijk

Het was donderdag 27 maart en rond 07:45 uur stond ik als eerste op het Alexanderplein, de temperatuur was +1 graad. De bus van Ghielen stond voor de kerk, de chauffeur zal wel gedacht hebben: deze reizigers van de Katholieke Bond voor Ouderen zullen zeker naar de eerste mis gaan, voordat we aan deze reis beginnen.
Rond 08:15 zat iedereen in de bus en gingen we op weg naar Noordwijk. Op de A67 stonden we even stil en op de A12 was een kleine wegomlegging, maar goed gemutst genoot iedereen, een uurtje later, van de koffie met een heerlijk stuk appeltaart.

De eerste groep kreeg een rondleiding voor de lunch en de tweede groep volgde later. Eerst zagen we een prachtige film over het ontstaan van de ruimtevaart met natuurlijk onze astronauten Wubbo Ockels en André Kuipers. De gids vertelde alles over het begin van de ruimtevaart in 1961 over de Vostok-1 met Yoeri Gagarin, die als eerste man een baan om de aarde maakte. In 1969 was Neil Armstrong de eerste man, die voet op de maan zette. Maar wie heeft dan de foto van hem gemaakt? Juist, dat was Buzz Aldrin.
Tijdens de sessie zagen we allerlei capsules, panelen, toiletvoorziening met afzuiger, een slaapkamer van 0,60 x 0,60 cm (dit was in gewichtloze toestand een uitkomst).
Onze gids vertelde ook, dat John Glenn op zijn 76ste levensjaar nog een tweede vlucht maakte. Nu zijn alle ogen gericht op de ontwikkelingen op de ISS en een mogelijke landing op Mars in 2027.
Na een heerlijke lunch met zachte Italiaanse bollen met maanzaad was iedereen voldaan. De buitentemperatuur was ondertussen opgelopen naar 17 graden. De bus vertrok weer richting Meijel. Het was een geslaagde dag, die afgesloten werd met een heerlijke brunch.
Met dank voor de organisatie, het was een hoogtepunt.

Foto’s kunt u vinden door boven in de balk op de kop foto’s te klikken.

Dit bericht is geplaatst in KBO op Pad met de tags . Bookmark de permalink.

Eén reactie op Verslag met foto’s bezoek Space Expo in Noordwijk

  1. Wilhelmien Janssen-jaspers schreef:

    Bedankt voor het leuke en mooie verslag.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *